Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026 rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, po którym wszystkich zgromadzonych powitał Dyrektor Szkoły dr inż. Grzegorz Gawłowski.

W swoim wystąpieniu podsumował mijający rok szkolny, przypominając najważniejsze wydarzenia i sukcesy naszej społeczności. Podkreślił, że 1 września 2025 roku została otwarta nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, która już stała się miejscem rozwijania talentów i pasji naszych uczniów. To właśnie tam odbyły się dwa wyjątkowe pokazy taneczne przygotowane przez młodzież naszego liceum, potwierdzając, że nowa przestrzeń służy nie tylko aktywności sportowej, ale także rozwojowi artystycznemu.

Dyrektor poinformował również, że nasze liceum otrzymało Certyfikat Szkoły z Pasją Pomagania, będący wyrazem uznania dla zaangażowania całej społeczności szkolnej w działalność na rzecz innych.

Szczególnym momentem jego przemówienia było odczytanie fragmentu „Małego Księcia”: „Ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”.

Nawiązując do tych słów, Dyrektor podkreślił, że wszyscy obecni na sali – uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły – są odpowiedzialni za „Trzydziestkę”, współtworząc jej historię, atmosferę i przyszłość. Na zakończenie życzył wszystkim bezpiecznych, spokojnych i pełnych radości wakacji.

Następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców, Magdalena Molik, dziękując za wspólnie przeżyty rok szkolny i składając całej społeczności życzenia udanego letniego wypoczynku.

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie Aleksandry Twaróg, Krakowskiej Rzecznik Uczniów i Dialogu Szkolnego, która podziękowała naszej szkole za najaktywniejszy udział w Akademii Dialogu Szkolnego. Wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz poinformowała, że szkoła otrzyma symboliczną Ławkę Dialogu, będącą wyrazem docenienia działań na rzecz budowania otwartej komunikacji i dialogu.

Następnie odbyło się wręczenie nagród uczniom za osiągnięcia edukacyjne, wysokie wyniki w nauce, sukcesy w konkursach oraz działalność w Samorządzie Uczniowskim i wolontariacie.

Dyrektor z dumą poinformował, że najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Hanna Rabczak z klasy 1A, natomiast do Stypendium Prezesa Rady Ministrów nominowana została Magdalena Bergel z klasy 3A.

Uroczystość zwieńczyła część artystyczna. Publiczność mogła podziwiać dwa efektowne występy taneczne uczniów klas 3A i 3B, przygotowane w reżyserii i choreografii Dominika Olechowskiego, a także wysłuchać pięknego występu wokalnego Karoliny Lis z klasy 2D.

Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli ten wyjątkowy rok szkolny. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom, a całej społeczności szkolnej życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych chwil wakacji!

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-27 18:37:25
Data edycji: 2026-06-27 18:53:40
Ilość wyświetleń: 14

Ochrona Danych Osobowych

Obowiązek informacyjny
Więcej informacji

Kalendarz

Dokumenty do pobrania

Dokumenty i przydatne pliki
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej